Mis on masintikand?

Masintikand on tikkimisprotsess, mille käigus tekstiilidele kujundi loomiseks kasutatakse tikkimismasinat. See on ideaalne, kui soovite lisada oma rõivastele või aksessuaaridele kauakestvaid logosid ja eritellimusel valmistatud kujundusi. Masintikand ise säilib tavaliselt kauem, kui alusriie millele see on tikitud!

Mida tähendab masintikitud?

Kui mõni aksessuaar või riideese on masintikitud, tähendab see, et sellele on niidiga peale õmmeldud mustrid. Seda võib teha praktilistel või dekoratiivsetel eesmärkidel: näiteks võib ettevõtte omanik soovida oma ettevõtte logo tikkida oma töötajate särkidele, samas kui tulevane ema võib soovida, et tema beebi jaoks oleks tikitud personaalne nimeline ese.

Kujunduse programmeerimine tikandiks

Tikandite programmeerimine on eraldi protsess, mille käigus muudetakse olemasolev kujundus spetsiaalse programmi abiga õmblusfailiks, (näiteks ettevõtte logo) mida tikkimismasin saab seejärel lugeda ja kasutada tikkimiseks. Pakume lisaks masintikkkimisele ka tikandi programmeerimise teenust. Saame teha teie kujundusest või logost vajaliku tikandifaili. Kujunduse puudumisel saame aidata ka selle disanimisel (selleks on meil olemas graafilise disaini oskustega inimene). Unikaalse masintikandi tellimiseks, külasta meie tikkimisteenuste lehte: SIIT

Masintikandi eelised

Kui soovite, et rõivad ja aksessuaarid oleksid logo või teie valitud kujundusega kaunistatud, võite kaaluda muid tehnikaid, nagu näiteks trükkimine. Kuid masintikandil on mitmeid eeliseid, mis muudavad selle teatud projektide jaoks kõige sobivamaks.

  • Nagu juba öeldud on masintikandi eeliseks on kulumiskindlus ja pesukestvus
  • Masintikandit saab kasutada väga erinevatel valmistoodetel ja materjalidel (nii vanematel kui uutel rõivastel)
  • Tulemus jääb kaunis ning reljeefne.
  • Rõivastele tikkimine annab kandjale võimaluse eristuda teistest, olla omanäoline.
  • Tikitud meened ja rõivad on parim kingitus sünnipäeva, lapse sünni, kooli lõpetamise, pulmade puhul. Samuti sobivad tikitud esemed auhindadeks spordivõisltustel ja meeneteks suvepäevadel.
  • Eraldi teema on firmasümboolika tikkimine erinevatele esemetele.